Marzenie o podróżach

Wiele osób marzy o podróżach, o wyjeździe do egzotycznego kraju, o wyjątkowej wyprawie i poznaniu innych kultur. Jaki procent z tych osób realizuje swoje plany?
Często znajdujemy sobie kolejne wymówki, bo w rzeczywistości boimy się zmian i ryzyka. Równie często skupiamy się na przeszkodach w realizacji naszego marzenia i nie ruszamy z miejsca.
W realizacji każdego marzenia optymizm powinien być okraszony też realizmem i mądrym planowaniem.
Można spędzić całe życie narzekając, że nie mogę pojechać w podróż dookoła świata, bo nie mam wystarczająco pieniędzy, bo dzieci są małe, bo nie mogę rzucić pracy itp. Można też wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić biznes plan, podzielić swoje marzenie na drobne etapy i małymi kroczkami zacząć zmierzać ku jego realizacji.
Interesują Cię egzotyczne kultury?Marzysz o wyjeździe do Chin, Japonii czy Ameryki Południowej? Nie marudź, że to mrzonki, że nie masz funduszy albo czasu. Zacznij od jednej, najmniejszej rzeczy, aby zbliżyć się do upragnionego celu. Już dziś możesz się cieszyć egzotyczną kuchnią w swoim domu, możesz zdobywać wiedzę o ciekawych miejscach, możesz nawet spotykać ludzi z interesujących Cię miejsc dzięki Internetowi...
Zastanów się co takiego jest ważne w Twoim życiu, jakie są Twoje wartości i cele. Być może te upragnione marzenia to tylko jedne z wielu możliwości sprawienia, aby Twoje życie było pełne i satysfakcjonujące?
Może żyjesz marzeniami, których nie masz zmiaru spełnić, a prawdziwe życie ucieka Ci między palcami?
Dlatego przeanalizuj co jest dla Ciebie ważne, jak chcesz, aby Twoje życie wyglądało i zacznij to realizować...
Ale wpierw...zaakceptuj siebie, swoje możliwości, słabości, swoje emocje, swoje frustracje, swoje ograniczenia. Walka ze sobą pochłania czasami tyle energii, że zostaje Ci sił jedynie na marzenia...tylko nikt nie może ich zrealizować za Ciebie.

Komentarze

Popularne posty